Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. OBCHODNÍ PODMÍNKY
  3. Záruka vrácení peněz

Záruka vrácení kupní ceny - odstoupení od smlouvy


Internetový obchod poskytuje možnost vrácení zboží do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží.

 

Podmínky pro vrácení kupní ceny podle zákona č. 89/2012 Sb.

Jak máte postupovat, pokud chcete zakoupené zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě?

Jestliže jste spotřebitel, máte dle § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží.

Jestliže nejste spotřebitel, tzn. zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť zákon tuto možnost neuvádí.

Zboží zasílejte na adresu:

PROMA CB s.r.o., U střelnice 132, České Budějovice 370 01

Vracené zboží je nutné vždy dobře zabalit, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy. Zboží nikdy nezasílejte na dobírku!

Zboží je potřeba uvést do původního stavu, čímž předejdete snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu.

Peníze za zboží zašleme na Váš bankovní účet ve lhůtě do 14 dnů od dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve než dojde k doručení vraceného zboží zpět na naši adresu.

Náklady na vrácení zboží hradí kupující.

V případě, že zboží nezašlete v neporušeném originálním obalu, má prodejce právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny.

Vracené zboží by nemělo vykazovat jakékoli známky používání či opotřebení. V případě, že zboží bylo použito a vykazuje známky použití, nebo poškození, má prodejce právo požadovat úhradu nákladů vynaložených na uvedení zboží do původního stavu. Každý případ je posuzován individuálně. Tyto náklady mohou v některých případech dosáhnout plné kupní ceny !

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno.  Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešle podnikateli oznámení, že od smlouvy odstupuje.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem.

K vrácenému zboží je potřeba vždy přiložit nákupní doklad ( fakturu) a vyplněný formulář, popř. průvodní dopis..

 

Ze zákona spotřebitel nemůže odstoupit zejména od smlouvy:

- o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v    takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

- o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,

- o dodání alkoholických nápojů, jež mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli podnikatele,

- o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu,

- o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,

- o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost; to však neplatí v případě následného provedení jiných než vyžádaných oprav či dodání jiných než vyžádaných  náhradních dílů,

- o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,

- o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal,

- o dodávce novin, periodik nebo časopisů,

- o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud podnikatel tato plnění poskytuje v určeném termínu,

- uzavírané na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby, nebo

- o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.